mTouch Quiz - en to el translation catalogue (113 entries)

en: <p>Congratulations - you have completed %%QUIZ_NAME%%.</p><p>You scored %%SCORE%% out of %%TOTAL%%.</p><p>Your performance has been rated as %%RATING%%</p>
el: <p>Συγχαρητήρια - ολοκληρώσατε το quiz "%%QUIZ_NAME%%".</p><p>Το score σας είναι: %%SCORE%% από %%TOTAL%%.</p><p>Η επίδοση σας αξιολογήθηκε ως: "%%RATING%%".</p>

en: Quiz Name
el: Όνομα Quiz

en: Quiz Start Screen
el: Αρχική Οθόνη Quiz

en: Final Screen
el: Τελική Οθόνη

en: Usable Variables...
el: Χρήσιμες Μεταβλητές ...

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Value
el: Τιμή

en: The number of correct answers
el: Αριθμός σωστών απαντήσεων

en: Total number of questions
el: Συνολικός αριθμός ερωτήσεων

en: Correct answer percentage
el: Ποσοστό σωστών απαντήσεων

en: Number of answers you got wrong
el: Αριθμός λανθασμένων απαντήσεων

en: A rating of your performance. (Customize below.)
el: Αξιολόγηση Επιδόσεων. (Ρυθμίστε παρακάτω.)

en: The name of the quiz
el: Όνομα quiz

en: %%RATING%% Customization for Final Screen above
el: %%RATING%% Παραμετροποίηση Τελικής Οθόνης πάνω από

en: Enter the percent (whole numbers only) and the message you would like the user to receive in place of the %%RATING%% variable. One of these messages will be displayed if their score is greater than or equal to the listed score.
el: Γράψτε το ποστοστό (ακέραιοι αριθμοί μόνο) και το μήνυμα (αξιολόγηση) που θελετε ο χρήστης να λαμβάνει στην θέση της μεταβλητής %%RATING%%. Ένα απο αυτά τα μηνύματα θα εμφανίζετε όταν το score είναι μεγαλύτερο ή ίσο του σκορ που έχετε γράψει παρακάτω.

en: Need more practice!
el: Χρειάζεστε περισσότερη εξάσκηση!

en: Keep trying!
el: Συνέχιστε την προσπάθεια!

en: Not bad!
el: Οχι και άσχημα!

en: Good work!
el: Πολύ καλά!

en: Perfect!
el: Εξαιρετικά !

en: Add New Rating
el: Προσθήκη Νέας Αξιολόγησης

en: Quiz Options
el: Επιλογές Quiz

en: Options
el: Επιλογές

en: Show all questions on a single page.
el: Εμφάνιση όλαν των ερωτήσεων σε μία σελίδα.

en: Allow multiple opportunites to answer questions.*
el: Περισσότερες από μία ευκαιρίες για απάντηση στις ερωτήσεις. *

en: Show the hints, when available.
el: Εμφάνισε τις βοήθειες όταν υπάρχουν.

en: Display Quiz Start Screen before quiz.
el: Εμφάνιση της Αρχικής Οθόνης Quiz πριν το quiz.

en: Display Quiz Final Screen after quiz.
el: Εμφάνιση της Τελικής Οθόνης Quiz μετά το quiz.

en: Randomly arrange questions.
el: Τυχαία κατάταξη ερωτήσεων.

en: Randomly arrange answers.
el: Τυχαία κατάταξη απαντήσεων.

en: Never indicate the correct answers.
el: Ποτέ μην εμφανίζεισ τις σωστές απαντήσεις.

en: Indicate the correct answers only at the end of the quiz.
el: Εμφάνισε τις σωστές απαντήσεις στο τέλος του quiz.

en: Indicate the correct answers at the end of each question.
el: Εμφάνισε τις σωστές απαντήσεις στο τέλος κάθε ερώτησης.

en: * Must also select Indicate the correct answers at the end of each question.
el: * Πρέπει επίσης να επιλεγεί "Εμφάνισε τις σωστές απαντήσεις στο τέλος κάθε ερώτησης."

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Don't call this page directly.
el: Μην καλείτε αυτήν την σείδα απεθείας.

en: Please wait while the activity loads.</br> If this activity does not load, try refreshing your browser. Also, this page requires javascript. Please visit using a browser with javascript enabled.
el: Παρακαλώ περιμένετε όσο η δραστηριότητα φορτώνει.</br> Αν η δραστηριότητα δεν φορτώσει , κάντε refresh. Επίσης, αυτή η σελίδα χρειάζεται Javascript. Παρακαλώ επισκεφτείτε την χρησιμοποιώντας Browser που έχει το javascript ενεργοποιημένο.

en: If loading fails, click here to try again
el: Αν αποτύχει η φόρτωση, κάντε κλικ εδώ να ξαναδοκιμάσετε

en: Start
el: Έναρξη

en: Your answers are highlighted below.
el: Οι απαντήσεις σας επισημαίνονται παρακάτω.

en: Question %d
el: Ερώτηση %d

en: Correct
el: Σωστά

en: Wrong
el: Λάθος

en: Hint
el: Βοήθεια

en: Question %d Explanation:
el: Επεξήγηση Ερώτησης "%d" :

en: Once you are finished, click the button below. Any items you have not completed will be marked incorrect.
el: Μόλις τελειώσετε, κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί. Αν δενέχετε ολοκληρώσει κάποιεσ ερωτήσεια θα μετρηθούν ως λάθος.

en: Get Results
el: Αποτελέσματα

en: There is 1 question to complete.
el: Υπάρχει 1 ερώτηση ανολοκλήρωτη.

en: There are %d questions to complete.
el: Υπαρχουν %d ερωτήσεις ανολοκλήρωτες.

en: Go to Previous Question
el: Προηγούμενη Ερώτηση

en: List
el: Λίστα

en: Go to Next Question
el: Επόμενη Ερώτηση

en: Return
el: Επιστροφή

en: Shaded items are complete.
el: Τα σκιασμένα αντικείμενα έχουν ολοκληρωθεί.

en: End
el: Τέλος

en: You have completed
el: Ολοκληρώσατε

en: questions
el: ερωτήσεις

en: question
el: ερώτηση

en: Your score is
el: Το score σας είναι

en: Partial-Credit
el: Μερική-Βαθμολογία

en: You have not finished your quiz. If you leave this page, your progress will be lost.
el: Δεν τελειώσατε το Quiz. Αν φύγετε από την σελίδα, η μέχρι τώρα βαθμολογία σας θα χαθεί.

en: All done
el: Ολοκληρώθηκαν όλες

en: Manage mTouch Quizzes
el: Διαχείριση των mTouch Quiz

en: Manage Quizzes
el: Διαχείριση των Quiz

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: mTouch Quiz Plugin Options
el: Επιλογές Πρόσθετου mTouch Quiz

en: mTouch Quiz Plugin
el: Πρόσθετο mTouch Quiz

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
el: Δεν έχετε επαρκή άδεια για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: Options updated
el: Οι επιλογές ενημερώθηκαν

en: Left Delimiter
el: Αριστερός Delimiter

en: Right Delimiter
el: Δεξιός Delimiter

en: Show Alerts if Quiz unfinished?
el: Εμφάνιση Προειδοποιήσεων αν το Quiz είναι ημιτελές?

en: Since results to the quiz are stored locally, leaving the quiz page will lose all progress.
el: Επειδή τα αποτελέσματα του quiz αποθηκεύονται τοπικά, αφήνοντας την σελίδα του quiz θα χαθεί και η μέχρι τότε πρόοδος.

en: Display a warning before a user leaves an unfinished quiz.
el: Εμφάνιση προειδοποίησης όταν ο χρήστης πάει να αφήσει ένα quiz ημιτελές.

en: I will email my completed translation file to Michael at gmichaelguy.com so that others can benefit from my work. ;-)
el: Wyślę e-mailem mój gotowy plik z tłumaczeniem do Michael'a z gmichaelguy.com , aby inni mogli korzystać z mojej pracy. ;-)

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Answer:
el: Απάντηση:

en: Hint:
el:  Βοήθεια:

en: Please enter the question
el: Παρακαλώ πληκτορολήστε την ερώτηση

en: Please select a correct answer
el: Παρακαλώ διαλέχτε την σωστή απάντηση

en: Question
el: Ερώτηση

en: Answers and Hints
el: Απαντήσεις και Βοήθειες

en: Add New Answer
el: Προσθήκη Νέας Απάντησης

en: Explanation
el: Επεξήγηση

en: You can use this field to explain the correct answer. This will be shown whenever correct answers are revealed.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο για να εξηγήσετε την σωστή απάντηση. Αυτό το πεδίο θα εμφανίζεται όταν οι σωστές απαντήσεις αποκαλύπτονται.

en: Point Value
el: Αξία Πόντου

en: Go to Questions Page
el: Σελίδα Ερωτήσεων

en: Quiz Updated
el: Το Quiz Ενημερώθηκε

en: Quiz Deleted
el: Το Quiz Διεγράφη

en: Title
el: Τίτλος

en: Number Of Questions
el: Αριθμός Ερωτήσεων

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε

en: Action
el: Ενέργεια

en: Manage Questions
el: Διαχείριση Ερωτήσεων

en: Edit Quiz Options
el: Επεξεργασία Επιλογών Quiz

en: You are about to delete this quiz? This will delete all the questions and answers within this quiz. Press 'OK' to delete and 'Cancel' to stop.
el: Θέλετε να διαγράψετε αυτό το quiz? Αυτό θα διαγράψει όλες τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις του quiz. Πατήστε 'OK' για διαγραφή ή 'Ακύρωση' για να σταματήσετε.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: No Quizzes found.
el: Δεν βρέθηκαν Quiz.

en: Create New Quiz
el: Δημιουργία Νέου Quiz

en: Question updated.
el: Η ερώτηση ενημερώθηκε.

en: Question added.
el: Η ερώτηση προσθέθηκε.

en: New quiz added
el: Το νέο quiz προσθέθηκε

en: Question Deleted
el: Η Ερώτηση διεγράφη

en: Quiz ID Number
el: Αριθμός ID Quiz

en: Manage Questions in
el: Διαχείρηση Ερωτήσεων για

en: To add this quiz to your blog, insert the code
el: Για να προσθέσετε αυτό το quiz, εισάγετε τον κώδικα

en: into any post.
el: σε οποιαδήποτε σελίδα ή άρθρο.

en: Number Answers
el: Αριθμός Απαντήσεων

en: Number Correct Answers
el: Αριθμός Σωστών Απαντήσεων

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: You are about to delete this question. This will delete the answers and hints to this question. Press 'OK' to delete and 'Cancel' to stop.
el: Ετοιμάζεστε να διαγράψετε μια ερώτηση. Αυτό θα διαγράψει τις απαντήσεις και τις βοήθειες αυτής της ερώτησης. Πατήστε "OK" για διαγραφή και "Ακύρωσηl" για να σταματήσετε.

en: No questions found.
el: Δεν βρέθηκαν ερωτήσεις.

en: Create New Question
el: Δημιουργία Νέας Ερώτησης
